ARAGONES İMZAYI ATTI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ARAGONES İMZAYI ATTI

Mesaj tarafından WeBmasTer Bir C.tesi Tem. 05 2008, 11:27

Fenerbahçe Kulübü, İspanyol teknik direktör Luis Aragones ile sözleşme imzaladı. Aragones, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın basın toplantı odasında düzenlenen imza töreninde kendisini 2 yıllığına sarı-lacivertli ekibin teknik patronu yapan sözleşmeyi imzaladı.
İmza töreninde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile asbaşkanlar Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı ve yönetici Tahir Perek de yer aldı. Aragones ile birlikte yardımcıları Carlas Carcallano ve Cesar Mediondo da imza töreninde hazır bulundu.
"SPORTİF BAŞARI ŞART"
Luis Aragones'in imza töreninde hazır bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım " Fenerbahçe'de önemli bir gün, sayın Luis Aragones ve ekibi ile birlikte bir protokol imzalayacağız, imzalar daha önce zaten atılmıştı. Fenerbahçe tarihinde her zaman iyi hocalar ile çalışmaya çalışmıştır. Fenerbahçe artık gerek sportif gerekse ekonomik anlamda büyümüye başlamıştır. Artık ekonomik başarıları sportif başarılar ile desteklemek istiyoruz.
"BENİM İÇİN EN İDEALİ"
Luis Aragones'i de bu başarılara ulaşmak için takımımızın başına getirdik. Takımımızı iki yıl kendisine emanet ediyoruz, temennim iki yıldan sonra da çalışmaya devam etmek. Huzurlarınızda hocamızı Avrupa Şampiyonluğu'ndan dolayı da tebrik ediyorum. Kendisinin geçmişi ile ilgili benim fazla birşey söylememe gerek yok. Şuna inanıyorum Fenerbahçe'nin benim ilgili başkanlık dönemimde çalışacağım benim düşüncelerime ve yapmak istediklerime en yatkın hoca olduğunu düşünüyorum. Getirmek kolay olmadı, inşallah büyük başarılar bizleri bekliyor." dedi.
LUIS ARAGONES ÇOK MUTLU!
Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda teknik direktör Luis Aragones ise "Bugün burda Fenerbahçe'de olmaktan gerçekten çok mutluyum. Şu andan itibaren ben bir Fenerbahçeliyim ve teknik direktörüyüm. Anlaşmayı daha önceden yaptık ama şu an basın için imza atacağız.
Fenerbahçe'nin çok büyük bir camia olduğunu biliyorum, bunu bütün dünya biliyor. Özellikle geçen sezon şampiyonlar liginde elde edilen başıradan sonra. Buraya Fenerbahçe'nin başarılı olabilmesi için çalışmaya geldim, kendi çalışma stilim her zaman en iyiyi başarmak içindir. Aklım ve kalbimi birleştirerek Fenerbahçe'de başarılı olmak istiyorum.
ARAGONES: "FELSEFEM ÇALIŞMAK!
Benim çalışma felsefemde tek şey çalışmaktır. İki yıl boyunca bunu herkes görecek, sonuna kadar burada çalışacağım. Ben burada ilk önce başkanımıza teşekkür borçluyum, benimle çalışmak istediği için. Bundan sonra umuyorum ki başkanımızla çok iyi ilişkilerde bulunacağız, hep beraber çalışacağız. Tüm Fenerbahçeliler'in istediği gibi başarıla koşacağız." şeklinde konuştu.
TÜRKİYE RİSK Mİ?
Luis Aragones, elde ettiği başarılardan sonra Türkiye'ye gelmesinin bir risk mi sorusuna şu yanıtı verdi. "Baktığınız zaman futbol zaten bir risk oyunudur. Bizler de futbol insanları olarak bu riskleri almalılyız, kariyerimdeki başarılardan sonra burda çalışmaya geldim. Türk Futbolu içinde çalışmaktan mutluluk duyacağım, çünkü Türk Futbolu Avrupa'da son yıllarda yükselen bir değer. Ben de burada bulunmaktan mutluyum."
"TÜRKİYE'Yİ İYİ TANIYORUM"
Deneyimli teknik adam Luis Aragones, Kısa bir süre içinde büyük bir değişiklik yaşıyorsunuz, İspanya Milli Takımı'nın başından Fenerbahçe'ye geldiniz neler düşünüyorsunuz sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Bu beni çok şaşırtmadı, ben buna hazırlıklıydım: Burada çok büyük bir ilgiyle karşılaştım. İspanya Milli Takımı ile büyük başarılar elde ettikten sonra ayrılmam gerekiyordu. İspanya'ya ve İspanyol Milli Takımıı'na karşı bir özlem içinde olacağım kesin. Türkiye'ye daha önce geldim ve Türkiye'yi biliyorum."
"F.BAHÇE KALİTELİ BİR TAKIM"
EURO 2008'de Fenerbahçeli oyuncuların performansını nasıl buldunuz sorusunu deneyimli hoca şöyle yanıtladı: "Tabii ki Milli Takım'daki Fenerbahçeli oyuncuları inceleme şansım oldu. Zaten EURO 2008'den önce Fenerbahçe'nin tüm Şampiyonlar Ligi maçlarını izledim, çalışacağım tüm oyuncuları tanıyorum ama belirli bir isim vermek istemem. Çok kaliteli ve güçlü bir takıma geldiğimi biliyorum. Bu değerlendirmeleri başkanımız ile de yaptık."

WeBmasTer
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : sizene
Meslek : WebMastercı
Takımınız : galatasaray

Kullanıcı profilini gör http://adolla.pforum.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön